Wednesday, 25 March 2015

Stylistic competition

Kuulutan välja suurepärase võimaluse end stilistina proovile panna ning endale üks väljakutse esitada. Nimelt on ühel õnnelikul võimalik stiliseerida minu kollektsiooni "Vibrations" fotosessioon koostöös andekate fotograafide, meikarite, juuksurite ja modelliagentuuriga Yesrightmodels. (http://www.yesrightmodels.com/)

Konkursist osa võtmiseks tee nii:

1) Kirjuta postituse kommentaaridesse, mida arvad fotol olevast outfitist
2) Saada oma portfoolio varasemate tööde näidetega katrina.kaubi@gmail.com

Võitja avalikustan juba selle kuu lõpus! Head moeõnne! :)

modell: Sirli Veermäe
meik ja soeng: Aivi Aavik
koht: Telliskivi

5 comments:

 1. Tere! Pildil kujutatud kleit on on kahtlemata väga suurejooneline, kuid paraku tõmbavad kogu tähelepanu endale mustad saapakesed, mis ei harmoneeru ihukarva suka tõttu üldmuljega ning justkui lõikavad modellil jalad otsast.

  ReplyDelete
 2. Esimene asi, mida mina märkasin sellele outfittile pilgu visades oli ihuvärvi sukad. Minu meelest, nemad on liiga tumedad selle modelli jaoks ning samuti on ka liiga paksud. Nende eesmärk on teha jalgade tooni ühtlasemaks, kuid siin tundub, et jalad on teiste kehaosadega võrreldes erinevat värvi. Ideaalne variant oleks, kui modellil oleks ilus ühtlane kehatoon (mida võib ka kosmeetika abil saavutada) ning ei oleks üldse vajadust neid kasutada. Aga kui see on tingitud, näiteks, ilmaga, siis mina soovitaks valida 10-15 deni matte sukapükse, mis oleksid pildil nähtamatud. Või alternatiivvariandina võiks kasutada mustaid sukapükse, siis modelli jalad mustades kingades näeksid pikemad välja.

  Mulle meeldib, et siin on saapakesed kasutatud, mitte klassikalised "lodotška" tüüpi kingad, sellepärast et julgem kingavalik lisab pisut edge-i pildile. Aga, minu meelest, praegu nemad ei mõju paremal viisil just vale sukkade valiku pärast.

  Kuna see on lookbooki pilt, siis aksessuaaride nappus on arusaadav, kuid nemad ikka võiksid vajalikku meeleolu sisse tuua.

  Rääkides peamisest - kleidist, esiteks, enne pildistamist oleks hea seda aurutada. Kuigi mina isiklikult ei ole liiga suur musta ja punase värvikombinatsiooni fänn, sest et tihti see mõjub niimoodi, nagu see oleks mustlase või flamenco tantsija kleit, kuid siin niisugust tunnet ei tekki ning mina arvan, et see on päris suur saavutus. Stilistika abil võiks seda veel kaugemale sellest temaatikast viia. Kuigi kleidi lõike on klassikaline, print ja varukat lisavad sellele nooruslikku dünaamikat. Minu meelest, see on tugeva ja julge naise kleit, kes seisab kahe jalaga maas ning on oma valikutes ja otsustes kindel, vaatamata segadusele, mis tema kleidi peal on.

  ReplyDelete
 3. Sarnaselt eelkommenteerijaga leian, et esimesena jäävad silma pildil matid ihuvärvi sukad/sukapüskid, mis lõhuvad üldist tervikut. Need teevad modelli jalad tuimaks ja väsinuks ja haarvad tähelepanu.
  Lahenduseks pakuksin õhukesi ihuvärvi sukki. Leian, et mustad või tumedad sukad tõmbaksid samuti kogu tähelepanu omale ning terviku raskuskese oleks ainult all.
  Tegemist on range komplektiga, mida rõhutab soeng ja jalanõude valik.
  Minu jaoks on antud kleidi tegumood nö raske, seda rõhutavad kellukese kujulised varukad ja kleidi alaosa. Kuid samas kleidil olev muster lisab liikuvust ja naiselikku kergust.
  Leian, et selle kolmpleti juurde on väga hästi valitud soeng(ka juuksevärv) meik (kleidiga toonis huulevärv) ning jalanõud. Jalanõud annavad edasi rangust ja konkreetsust kuid ei muutu liiga robustseks kleidi varukate tõttu.
  Usu, et kui antud kleidi juurde lisada teise tegumoega kingad, teine soeng ja meik oleks võimalik seda kujutada ka isegi plikalikuna.

  ReplyDelete
 4. Tere.

  Outfit ise on lihtne ja kergelt arhitektuurne. Tegu on tugeva välimusega, mis on ka saavutatud. Silma jäävad mõned väiksed detailid, mida kohe ihkaks muuta.
  Lõige on väga naiselk 1950 tundega, millele lisab rangust moderne ja julge muster. Rangust lisab samuti grunge alatooniga jalatsid ja meik.
  Kleidi pikkus on just selline, et lõikab modelli pooleks ja kena 10 cm lühemaks. Saabastega samas toonis sukad lisaksid selle pikkuse, mis on ära kaotatud ja laseksid kleidil särada.
  Pilku tõmbab outfitilt eemale meik. Silmad on kuidagi väga aukus ja meik teeb modelli vanemaks kui ta on. Aru on saada , et konseptsioon on olnud tugev kulm ja huul. Kuid kergelt heledam huul ning natukene heledam, juustest vähemalt kaks tooni tumedam ja kergelt ülejoonistatud laiem kulm tooks seda paremini esile. Simade peal peaks olema heledamas toonid et ei tekiks aukus ja surnuid silmi. Kerge lainer, natukene ripseid oleks kõik mis vaja on koos näo kontuuride tõstmisega.
  Hobusesabad tunduvad kõikide go-to stiil olevat, kogu oultfiti feeliga läheks lahtine ülepea kammitud lihtne soeng. Millega sobiks ka peaehe.
  Lõppetedes siis ehetega. Arvestades fakti, et tegu on pildiga mille eesmärk on näidate eelgõige kleidi. Siis ma ikkagi leian, et väiksem ehe sobiks juustesse, mis jääb täpselt otsmiku ja ja juuksepiiri juurde, jäädes ikkagi jooksva grunge teema juurde.

  ReplyDelete
 5. Tänud kõikidele osalejatele! Olen leidnud enda fotosessiooni jaoks stilisti ning vastan kõigile osalejatele personaalselt! :)

  ReplyDelete