Sunday, 20 September 2015

Dimensional IRIS VAN HERPEN


Olen ammu tahtnud teha postituse ühest  kõige vingemast Hollandi moedisainerist, kelle loominguline käekiri on mulle nii südamelähedane ning olen suurimas lummuses vaadates tema töösid. Inspiratsioonilaengu saab nüüd küll mõneks ajaks täidetud!
Iris Van Herpeni  puhul tavalised reeglid ei kehti..
Iris Van Herpeni käekiri vastandub peenetundelise käsitöö, uute innovaatiliste tehnikate ja materjalide vahel. Ta loob modernse visuaali miksides oma kollektsioonidesse kõrgmoodi, käsitöö tehnikaid ja digitaalset tehnoloogiat.
Van Herpeni  olemuses on väljendada karakteri  ja emotsioonidega naist.
„ Minu jaoks mood on üks kunsti väljendusvorme, mis on seotud minu ja mu kehaga. Ma näen seda kui minu identiteedi väljendust, mis on kombineeritud kire, tujude ja kultuurse taustaga.
Mulle jäi silma tema SS 15 ready-to-wear kollektsioon, mida ta esitles 30. Septembril aastal 2014 Pariisis.  Ta uurib põhjalikult  külgetõmbejõu ja eemaletõukavuse dünaamikaid ning looduse ja tehnoloogia omavahelisi jõude.
Van Herpen on truuks jäänud sildade ehitamisele moe ja teiste alade vahele tehes koostööd nii Kanada arhitekti Philip Beesley`ga kui ka Saksa kunstniku Jolan van Wiel `ga.
Fotod:  Matieu Cesar ja www.irisvanherpen.com

Already long time ago I have wanted to post about one of the coolest Dutch fashion designer whose creative style is very close to my heart and I am totally astonished!
Iris Van Herpen doesn`t follow normal rules...
She stands for a reciprocity between craftsmanship and innovation in technique and materials. She creates a modern view on Haute  Couture that combines fine handwork techniques with digital technology .
The essence of van Herpen is expressing the character  and emotions of a woman.
“For me fashion is an expression of art that is very close related to me and to my body.
I see it as my expression of identity combined with desire, moods and cultural setting.
For me her  SS 15 ready-to-wear collection standed out , presented in Paris on Sep 30th, 2014. By thoroughly examining the representation of dynamic forces of attraction and repulsion, the designer fuses nature and technology.
Van Herpen stayed true to her spirit of bridging fashion and other disciplines by collaborating with the Canadian architect Philip Beesley, and the Dutch artist Jolan van der Wiel.

Photos: Matieu Cesar and  www.irisvanherpen.com


Iris Van Herpeni varasem looming / Iris Van Herpen `s previous work

  Iris Van Herpen kollektsioon "Magnetic Motion" / Iris Van Herpen`s collection "Magnetic Motion"
 

 

 

 

 


 No comments:

Post a Comment