Sunday, 27 September 2015

MOEST VÄLJAS/ OUT OF FASHION


Käisin hiljuti vaatamas Reet Ausi, Jaak Kilmi ja Lennart Labernezi dokumentaalfilmi "MOEST VÄLJAS". Filmi põhifookus keskendub globaalsele tarbimisajastule, kus tarbimistempo aina enam kiireneb. Reet Aus on moedisainer, kes proovib moetööstuse tarbimist muuta lähenedes süsteemile seest poolt.

Väga lahe oli seda filmi vaadata, kuna 2013ndal aastal andsin ka ise väikese panuse praktika näol Bangladeshis aidates Reeda ideesid realiseerida ning kasutades sealse toodangu ülejääke disainides ERKI moeshowle kollektsiooni.

Põnev on jälgida, kuhu maani Reeda mõtted ja teod jõudnud on ning see on väga kõva sõna, et ta on suutnud sellise suurtootjaga nagu Beximco koostööd teha ja proovib maailma paremaks ja keskkonnasõbralikumaks muuta. Kes vähegi jõuab, siis soovitan väga filmi kinno vaatama minna :)

Reeda disainitud toodete ning teiste keskkonnasõbralike disaineritega saad lähemalt tutvuda siit: http://trashtotrend.com/

PS! Ka minu upcycled kollektsiooni leiate siit ;) http://shop.trashtotrend.com/collections/katrina-kaubi


Recently I watched documentary movie "OUT OF FASHION" what is made by Reet Aus, Jaak Kilm and Lennart Labernez. Movie main point  is that global consumption quicken more and more. Reet Aus is fashion designer who is trying to stop this and hopes to change this system.

It was very cool to watch this movie because I was also a little part of it. In 2013 I did internship in Bangladesh and helped to create Reet `s ideas. Also I used Beximco overproduction and did upcycled collection for ERKI fashion show.

It`s a pleasure to observe Reet `s path. I think it is awesome that she had cooperate with Beximco and trying to change a world to a better place. I strongly recommend to watch this movie in cinemas.

You will find Reet and other environment friendly designers here: http://trashtotrend.com/

PS! Also you will find my upcycled collection here;) http://shop.trashtotrend.com/collections/katrina-kaubi


Reet Aus designs

 

 

Katrina Kaubi designs

 
No comments:

Post a Comment