Wednesday, 9 December 2015

PÖFF moekino: Alexander McQueen


Käisin PÖFFI moekino raames vaatamas dokumentaalfilmi ühest minu lemmikdisainerist, Alexander McQueenist. Saal oli pilgeni välja müüdud ja olen üliõnnelik, et seda vaatama pääsesin. McQueen on minu jaoks täiesti multitalent, kuigi läbi selle filmi jäi temast veidike piinatud geeniuse mulje, kuna tihtipeale ta viibiski oma illusioonis mitte reaalses maailmas. Olen varem tutvunud tema kollektsioonidega, kuid see film avas just sügavuti ka inspiratsiooni tagamaad, mida oli ülipõnev jälgida. Kahjuks lõpetas McQueen oma elu enesetapuga ning tagantjärgi vaadates hakkas ta oma lõpukollektsioonides juba seda sama sõnumit edastama. Alexander McQueen on töötanud ka 6 aastat Givenchy peadisainerina kui ka olnud Gucci Group i loovjuht.

WOMEN AUTUMN/WINTER 2009 „ The horn on plenty “
Kollektsiooni outfitid on üles ehitatud hunnik prahile: alates prügikottidest ja katkistest autoosadest kuni äravisatud toolideni: palju on ka taaskasutatud osasid McQueeni eelmistest showdest. Riided ise on aga inspireeritud kõrgmoe figuuridest: Dior, Audrey Hepburn, Givenchy on vaid mõned märksõnad. Peakateteks on kasutatud pesumasina osi, vihmavarje, lambikupleid jne.

Fotod: style.com ja alexandermcqueen.com

I watched PÖFF fashion programme documentary movie of my favourite fashion designer, Alexander McQueen. All tickets were sold out and I am super happy that I got chance to see it.

For me McQueen is totally multitalent. Through this movie he seemed a little bit tortured genius because very often he were in his own illusion. I know all his previous collections but I didn`t know inspirational backround. Unfortunatelly McQueen ended his life by himself and afterwards you can see this message through his collections. Alexander McQueen has been working 6 years for Givenchy fashion house and also been Gucci Group creative director.

WOMEN AUTUMN/WINTER 2009 „ The horn on plenty “

The set features a pile of debris-everything from rubbish bags and crushed car parts to castaway chairs-much of it recycled props from past McQueen shows. The clothes themselves draw on haute couture signatures – Dior,Audrey Hepburn  and Givenchy  are only some inspirational keywords. Hats echo the ordurous theme – washing machine hoses, umbrellas, lampshades and more are transformed into objects of beauty. 

Photos: style.com and alexandermcqueen.com


 

 

 

 

WOMEN spring/summer 2009 collection Natural distinction un-natural selection
Kollektsioon on inspireeritud Charles Darwinist ja evolutsiooni kontseptsioonist. Tuline kuldne päike, jahutav hõbedane kuu ja Maa toormaterjalid (puit, tera, graniit, kristall) on vaid mõned kollektsiooni printide märksõnad. Tikandid on teostatud pehmetes värvides ja kasutatud on naturaalseid materjale. McQueeni showd on tuntud ka oma emotsionaalse võimsuse ja energia poolest. Samal ajal on ka tunda romantika hõngu. Alexandri kollektsioonid on kombineeritud sügavuti briti rätsepatööga, prantsuse kõrgmoe meisterlikkus ja laitmatu viimistlus itaalia rätsepade poolt.


Collection is inspired by Charles Darwin and evolutional concept. Hot golden sun, cool silver moon and Earth raw materials (wood, grain, granite, crystal) are some collection prints keywords. Embroideries are made with soft colours and there is used natural fabrics. McQueen shows are known for their emotional power and raw energy, as well as the romantic nature of collections. Alexander`s collections combine an in-depth working knowledge of bespoke British tailoring, the fine workmanship of the French Haute Couture atelier and the impeccable finish of Italian manufacturing.

 

 

 

Alexander McQueen 2016 s/s collection (designer Sarah Burton)

 

 

 

 

 

 


No comments:

Post a Comment